SWEDESD

Anställda och övriga verksamma

Barrineau, Susanna, projektkoordinator
susanna.barrineau@swedesd.uu.se

Bengtsson, Stefan, projektkoordinator
018 471 8413
stefan.bengtsson@swedesd.uu.se

Do, Thao, forskningsassistent
thao.do@swedesd.uu.se

Friman, Eva, föreståndare
0498 108414, 018 471 8414
eva.friman@swedesd.uu.se

Hansson, Petra, universitetslektor
petra.hansson@swedesd.uu.se

Hellquist, Alexander, specialist
018 471 8405, 0498 108405
alexander.hellquist@swedesd.uu.se

Hofverberg, Hanna, doktorand
018 471 2435
hanna.hofverberg@swedesd.uu.se

Jacobsson, Viktor, webbredaktör
0498 108411, 018 471 8411
viktor.jacobsson@swedesd.uu.se

Kramming, Kajsa, projektkoordinator
kajsa.kramming@swedesd.uu.se

Kristófi, Zsuzsanna Maria, ekonom
zsuzsanna.kristofi@edu.uu.se

Kronlid, David, koordinator
018-471 2445, 076-5549079
david.kronlid@swedesd.uu.se

Mickelsson, Martin, doktorand
martin.mickelsson@edu.uu.se

Naunova, Kristina, praktikant

Powell, Neil, gästprofessor
neil.powell@swedesd.uu.se

Sandberg, Johannes, forskare
johannes.sandberg@swedesd.uu.se

Skölfman, Marie-Louise, administrativ samordnare
0498 108410, 018 471 8410
marielouise.skolfman@swedesd.uu.se

Stefansson, Lilly, praktikant
lilly.stefansson@swedesd.uu.se

Urenje, Shepherd, specialist
018 471 8407, 0498 108407
shepherd.urenje@swedesd.uu.se

Westin, Martin projektkoordinator
018 471 8408, 0498 108408
martin.westin@swedesd.uu.se

Vingmarker, Viktoria, praktikant

Zetterblom, Susanne, koordinator
018 471 8409, 0498 108409
susanne.zetterblom@swedesd.uu.se

Östman, Leif, professor
leif.ostman@swedesd.uu.se